top of page

Veebikõned

Veebikõned ja -koosolekud annavad võimaluse suhelda inimestega kaugelt ja lähedalt, hoiavad kokku aega ja (sõidu)raha.

Seekord tutvustame kolme keskkonda, igal neist on omad plussid ja miinused.

Rohkem keskkondi koos põhjalike tutvustustega leiad siit.

Zoom on üks populaarseimaid keskkondi, kuna sisaldab endas väga palju lisavõimalusi (n gruppidesse jagamine, valge tahvel jne) ja on üsna töökindel ja kvaliteetne. Miinuseks on suhteliselt keeruline seadistamine ja koolituse läbiviija peab keskkonda tundma, et seal kindlalt toimetada. Keskkond pakub ka salvestusvõimalust.

Koosoleku alustajal peab olema Zoomi konto, osalejatel ei pea kontot olema, kuid esimesel korral tuleb arvutisse laadida lisaprogramm. Telefonis tuleb alla tõmmata äpp.

Tasuta versiooni suurimaks miinuseks on ajalimiit - 40 minutit, mis ei kehti, kui osalejaid on kuni kolm.

Google Meet, nagu enamik Google teenuseid, on väga lihtne ja töökindel. Koosoleku algatamine on lihtne - vajutad Meetis nuppu Loo koosolek või teed sündmuse Google Kalendrist. Ka osalejatel on seal lihtne toimetada. Keskkond on eestikeelne.

Miinuseks on piiratud kasutajad - nimelt saavad Meeti kasutada nii alustamiseks kui osalemiseks ainult Google konto omanikud. Erakontos puudub ka salvestusvõimalus.

Kui on vaja ülilihtsat ja ülikiiret veebikõne tegemise keskkonda, kus isegi loojal pole kontot vaja, siis soovitan kasutada Jitsi Meeti https://meet.jit.si/. Enam lihtsam olla ei saa - lähed keskkonda, lood koosoleku, jagad linki ja oledki kohal. Keskkond on osaliselt eestikeelne, salvestab Dropboxi.

Miinused - kõne kvaliteet võib kõikuda, kuid on viimasel aja väga kõvasti paranenud.

Kontot ei pea olema ei loojal ega osalejal.

bottom of page